اسراری بزرگ در تاریخ بشر که حالا برملا شده‌اند

این مطلب برای اولین بار توسط تیم تولید محتوا شرکت ساختمانی سیما سازه گردآوری و منتشر شده است.

اسراری بزرگ در تاریخ بشر که حالا برملا شده‌اند

رازهای بسیار و اسراری بزرگ در تاریخ بشر وجود دارند که هنوز سر به مهر باقی مانده‌اند و کسی از آن‌ها خبر ندارد. اما در این مطلب به‌سراغ تعدادی از بزرگ ترین اسرار تاریخ خواهیم رفت که هم‌اکنون برملا شده‌اند.

اگر تارخ بشر را ورق بزنیم، بدون شک با اسراری بزرگ، پدیده‌های عجیب و رازهای ناگفته فراوان مواجه خواهیم شد؛ رازهایی که در دل قرن‌ها و سده‌های گذشته پنهان شده‌اند و همچنان کسی توان کشف‌شان را ندارد. اما تعدادی از اسرار بزرگ و بسیار مشهور وجود دارند که در طول این سال‌‌ها توسط دانشمندان، پژوهشگران و محققان مختلف کشف شده و حالا دیگر برملا شده‌اند.

اسراری بزرگ در تاریخ بشر که حالا دیگر راز نیستند

در ادامه این مطلب به‌سراغ تعدادی از مهم‌ترین و بزرگ ترین اسرار تاریخ بشر خواهیم رفت که از اهمیت فراوانی برخوردارند؛ از داوینچی و «مونالیزا» گرفته تا شهرهای باستانی و ماجرای مثلث برمودا. این یک سفر کوتاه است به دل برهه‌هایی از تاریخ بشریت با تمام اسرار و رازهای عجیبی که در حال حاضر برملا شده‌اند.

جابه‌جایی عجیب سنگ‌ها در «دره مرگ» ایالات متحده آمریکا

تاریخ بشر

دره مرگ که در کالیفرنیای شرقی واقع شده و جزو یکی از گرم‌ترین نقاط کره زمین به‌شمار می‌رود، اسرار عجیبی را با خود به‌همراه داشته است. سنگ‌های بزرگ موجود در این دره که وزن آن‌ها به بیش از 300 کیلوگرم می‌رسد، حدودا پس از گذشت یک دهه به‌شکلی کاملا خودکار جابه‌جا می‌شوند! اما ماجرای این جابه‌جایی‌های عجیب و پی در پی چیست؟

مطالعه بیشتر  باستان شناس انگلیسی و کاشف مقبره توت عنخ آمون، دزد از آب درآمد!

طی تحقیقات و بررسی‌های انجام شده توسط پژوهشگران که در سال 2013 میلادی به اثبات رسید، علت جابه‌جایی سنگ‌های دره مرگ به‌خاطر لایه نازکی از آب باران است که در طول فصل زمستان در این دره ایجاد می‌شود و در طول شب به‌صورت یخ زده و منجمد درمی‌آید. به‌واسطه این اتفاق، سنگ‌های سنگین کف دره توسط بادهای ملایم با سرعتی بسیار کم جابه‌جا می‌شوند. این پدیده جذاب و عجیب باعث شده تا ماجرای دره مرگ را به‌عنوان یکی از اسرار بزرگ تاریخ بشر بشناسیم؛ رازی که حالا دیگر برملا شده و همه از چرایی آن باخبرند.

شهرهای قدیمی و کهنی که در قعر جنگل‌های آمازون پنهان شده‌اند

تاریخ بشر

اگر نگاهی به تاریخچه جنگل های وسیع آمازون بیاندازید، بدون شک با پدیده‌های کهنی مواجه خواهید شد که از شکل‌گیری آن‌ها سال‌های بسیار زیادی گذشته است. خیلی‌ها منشا شکوفایی تمدن‌های باستانی را جنگل های آمازون می‌دانند و این موضوع در حد یک افسانه قدیمی نیست و ریشه در واقعیت دارد؛ زیرا شهرهای قدیمی و باستانی واقعا در قعر این جنگل‌ها وجود داشته‌اند.

تعدادی از پژوهشگران با ورود به این مناطق و استفاده از فناوری تصویربرداری لیدار، موفق شدند بخش پنهانی از جنگل‌های آمازون را مشاهده کنند؛ بخشی که متعلق به شهرهای گمشده است و حالا تنها به ویرانه‌ای بی‌روح و نابود شده تبدیل شده است.

مجسمه‌های مرموز و عجیب «جزیره ایستر« فقط شامل بخش سر نیستند!

تاریخ بشر

اگر در اینترنت عبارت «سرهای سنگی جزیره ایستر» را جستجو کنید، با نتایج عجیب و منحصربه‌فردی مواجه خواهید شد؛ تعدادی مجسمه که فقط از بخش سر تشکیل شده‌اند و چهره‌های عبوسی دارند! این جزیره که در غرب خاک کشور شیلی قرار دارد، سال‌هاست به یکی از اسرارآمیزترین پدیده‌های موجود در تاریخ بشر تبدیل شده و دانشمندان را با سوال‌های بسیاری مواجه کرده است.

تاریخ بشر

اما شاید با خودتان بگویید این سرهای سنگی، تنها یک تعداد مجسمه عجیب‌اند که در دل جزیره ایستر آرام گرفته‌اند؛ ولی ماجرا به‌مراتب پیچیده‌تر و اسرارآمیزتر از این حرف‌هاست! دانشمندان و محققان پس از سال‌ها، سرانجام به راز سر به مهر این بناهای سنگی پی بردند. این مجسمه‌ها فقط یک مشت سر سنگی نیستند و بدن‌ این سرهای بزرگ و عظیم در زیر زمین مدفون شده است. بدن این سرهای سنگی که از طریق تراشیدن سنگ‌های جزیره ایستر ساخته شده‌اند، با گذشت زمان به زیر زمین رفت و در آنجا پنهان شد تا علاوه بر وجهه مرموز بودن، باعث شود محفوظ و امن بمانند.

مطالعه بیشتر  بهترین دکوراسیون برای خانه های کوچک

مثلث برمودا هیچ ارتباطی با نیروهای ماورایی و عوامل غیرطبیعی ندارد!

تاریخ بشر

اگر شما هم جزو آن کسانی هستید که سال‌ها فکر می‌کردند وجود نیروها و عوامل ماوراءالطبیعه باعث مفقود شدن کشتی‌ها در مثلث برمودا شده‌اند و اتفاقات غیر قابل توضیحی در این منطقه رخ داده است، باید ناامیدتان کنیم و بگوییم سخت در اشتباهید!

همچنین مطالعه کنید:

عجیب ترین نقاشی های جهان که قلب شما را آزرده خواهند کرد

دانشمندان با استفاده از دلایل علمی و پدیده‌های زیست‌محیطی، معمای تاریخی مثلث برمودا را حل کرده‌اند و به یکی از اسرارآمیزترین رازهای تاریخ بشر پایان داده‌اند. اگر در طول سال‌های مختلف، اتفاقات ناگوار و عجیبی در مثلث برمودا رخ داده، به‌علت توفان‌های سهمگین و آب‌وهوای نامساعدی بوده که همیشه در این منطقه وجود داشته است؛ بنابرین بهتر است بی‌خیال شیاطین و موجودات ماورایی شوید و با واقعیت کنار بیایید!

میکل آنژ با نقاشی مشهور «آفرینش آدم» آناتومی مغز را به‌تصویر کشیده است!

تاریخ بشر

نقاشی آفرینش آدم که در سال ۱۵۱۱ میلادی میلادی توسط میکل‌ آنژ، نقاش، پیکرتراش، معمار و شاعر ایتالیایی کشیده شد، بیانگر یکی از داستان‌های انجیل از کتاب آفرینش است که در آن خدا با دمی حیات‌بخش به آدم زندگی می‌بخشد؛ اما این اثر بزرگ و شگفت‌انگیز، چیزهای بیشتری برای گفتن دارد و به همین تفسیر خلاصه نمی‌شود.

تاریخ بشر

درست 32 سال پیش، یعنی در سال 1990، گروهی از پژوهشگران به موضوعی عجیب پی بردند که رازی عجیب را در تاریخ بشر فاش می‌کرد. آن‌ها دریافتند که قسمت سمت راست این نقاشی بی‌نظیر، در واقع ترسیمی آناتومیک از مغز انسان است! این موضوع با این‌که تعجب و حیرت همگان را در پی داشت، اما برای اساتید و اهالی هنر، قابل پیش‌بینی بود؛ زیرا آن‌ها به‌خوبی می‌دانستند که تبحر خارق‌العاده میکل آنژ در زمینه مجسمه‌سازی، باعث شده تا او آناتومی بدن انسان را بشناسد و چنین نشانه‌هایی را در آثار خود جای دهد. اگر تصویری از مغز انسان را روی قسمت مشخص شده از نقاشی «آفرینش آدم» بگذارید، می‌توانید بخش‌های مختلف مغز را در آن مشاهده کنید.

مطالعه بیشتر  کشف گنجینه با ارزش طلا و نقره از یک مقبره باستانی در کشور پرو

رمزگشایی‌های «مونالیزا» تمامی ندارد!

تاریخ بشر

شاید بهتر باشد این‌گونه بگوییم؛ در واقع «مونالیزا» به‌عنوان شاهکار تکرارنشدنی لئوناردو داوینچی، یک پدیده مرموز، بسیار عجیب و سراسر کدگذاری شده بوده که بعدها تبدیل به نقاشی شده است! سال‌هاست که هنرمندان، تاریخ‌نگاران، پژوهشگران و دانشمندان مختلف، مشغول سروکله زدن با «مونالیزا» هستند تا بتوانند اسرار آن را برملا سازند و اتفاقی جدید را در تاریخ بشر رقم بزنند.

تاریخ بشر

یکی از کشفیات دیگر در این اثر مرموز، وجود علامت LV در چشم زن است که به‌گمان خیلی‌ها، مخفف نام خالق اثر یعنی لئوناردو داوینچی است. اما چیزهای دیگری هم از دل این نقاشی عجیب و اسرارآمیز به‌دست آمده است؛ به‌عنوان مثال، عدد 72 که در زیر پل حاضر در پس‌زمینه پنهان شده و ممکن است مسیر تازه‌ای را برای فهمیدن تاریخ دقیق ترسیم این اثر ایجاد کند یا باعث شود کمی به شناخت سوژه مرموزش با آن لبخند عجیب و هولناک، نزدیک شویم.

نظر شما درباره این اسرار عجیب در تاریخ بشر که حالا برملا شده‌اند چیست؟ جای چه چیزهایی را در این فهرست خالی می‌بینید؟ در بخش کامنت‌ها بریمان بنویسید.

در صورت نیاز می توانید از خدمات ما در مجموعه شرکت ساختمانی سیما سازه دیدن کنید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره املاک در سراسر ایران، با کارشناسان سیما سازه تماس حاصل نمایید.

امتیاز شما به خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *