معرفی بهترین موزه های مجازی دنیا برای بازدید در دوران کرونا

این مطلب برای اولین بار توسط تیم تولید محتوا شرکت ساختمانی سیما سازه گردآوری و منتشر شده است.

معرفی بهترین موزه های مجازی دنیا برای بازدید در دوران کرونا

در این مطلب قصد داریم تا 7 مورد از بهترین موزه های مجازی دنیا که در دوران پاندمی کووید 19 و خانه‌نشینی اعضای بزرگ و کوچک جامعه سرگرمی شگفت‌انگیزی خواهند بود را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

با وجود پاندمی کرونا و بحث قرنطینه خانگی و فاصله‌گذاری اجتماعی، بسیاری از کاربران در منازل خود هستند و در حالی که نمی‌توان به رویدادهای ورزشی، کنسرت‌ها و گردهمایی‌های گوناگون رفت و با چنین سرگرمی‌هایی وقت گذراند، سر زدن به موزه های مجازی ایده بسیار خوبی به نظر می‌رسد.

در سراسر دنیا موزه‌های منحصر به فردی وجود دارند که دیدن آن‌ها آرزوی بسیاری از ماست؛ اما در حالی که بازدید از مکان‌های مورد نظر در شرایط عادی هم برای اکثر علاقه‌مندان که وقت و پول کافی ندارند امکان‌پذیر نیست، شیوع ویروس کرونا باعث شده تا معدود افرادی که توانایی بازدید از این موزه‌ها را دارند هم از این تفریح سالم و شگفت‌انگیز محروم شوند.

بنابراین به راه‌حلی برای هر دو دسته از علاقه‌مندان می‌رسیم؛ موزه های مجازی که برای بازدید از آن‌ها نه نیازی به پول دارید و نه لزومی دارد تا به کشوری که موزه در آن قرار گرفته، سفر کنید. البته مطمئنا دیدن آثار باستانی گوناگون و لذت بردن از شاهکارهای هنری در پشت قاب مانیتور و از طریق مرورگرها کاملا تجربه حضور در موزه مورد نظر را فراهم نمی‌کند؛ اما با این حال، سفر به یک موزه مجازی و دیدن ورژن آنلاین آثار ارزشمند مختلف گزینه مناسب بعدی به حساب می‌آید. با ما همراه باشید.

بهترین موزه های مجازی دنیا

1. موزه تاریخ طبیعی اسمیتسونین

بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مجموعه موزه جهان متعلق به موسسه اسمیتسونین (Smithsonian Institution) آمریکاست که دارای 19 موزه مجزا و مرکز تحقیقاتی بزرگ است. قسمت تاریخ طبیعی هم بخشی از موزه ملی اسمیتسونین به حساب می‌آید و بسیاری از مردم دنیا آرزو دارند تا قبل از مرگ حتما یک‌ بار از این مجموعه عظیم دیدن کنند.

مطالعه بیشتر  انواع بتن ساختمانی بتن سبز و بتن خود ترمیم چیست؟

معرفی بهترین موزه های مجازی برای بازدید در دوران کرونا

به لطف اینترنت و امکانات گوناگونی که برای بازدید از موزه های مجازی فراهم شده، شما می‌توانید از طریق این لینک به دنیای شگفت‌انگیز مجموعه موزه اسمیتسونین دسترسی داشته باشید. کاربر می‌تواند در این تور مجازی اتاق به اتاق موزه را از نزدیک ببیند و مسئولان تهیه این بازدید آنلاین سعی کرده‌اند که تا حد امکان حس حضور در خود موزه و دیدن آثار مختلف از نزدیک را در کاربر به وجود بیاید.

به علاوه نمای کلی از راهروها و اتاق‌های موزه اسمیتسونین، این امکان فراهم شده که در صورت علاقه تصویر کلوزآپ بسیاری از آثار را ببینیم و گاهی اوقات عکس‌های نمای نزدیک موجود در این تور آنلاین از فاصله‌ای بسیار نزدیک‌تر از فاصله مجاز برای بازدیدکنندگان حضوری تهیه ‌شده‌اند.

2. موزه هنر متروپولیتن

موزه هنر متروپولیتن (The Metropolitan Museum of Art) یکی دیگر از شناخته‌شده‌ترین موزه‌های جهان و از معروف‌ترین مکان‌های شهر شلوغ و پر رفت و آمد نیویورک آمریکاست؛ با نگهداری از نقاشی‌ها و مجسمه‌هایی که تا 5 هزار سال هم قدمت دارند، متروپولیتن بزرگ‌ترین موزه در کل آمریکا به شمار می‌رود.

معرفی بهترین موزه های مجازی برای بازدید در دوران کرونا

در این مورد از لیست موزه های مجازی آثاری از هنرمندان فوق‌العاده معروف مانند وینسنت ونگوگ، مونه، ادگار دگاس، پل گوگن و فرمیر به نمایش گذاشته شده و در حالی که سفر به آمریکا در کنار محدودیت ویزا و هزینه‌های مورد نیاز و دردسرهای مربوط به کووید 19 فوق‌العاده سخت و حتی غیرممکن شده، شما می‌توانید از این لینک به موزه متروپولیتن نیویورک سر بزنید.

البته دیدن تمامی آثار موزه در یک جلسه ممکن نیست و به همین دلیل تور مجازی تهیه شده شامل قسمت‌های مختلفی می‌شود که به کمک پروژه 360 درجه متروپولیتن، دیدی جامع و منحصر به فرد را از موزه مورد نظر به ما می‌دهد. به علاوه این، موزه متروپولیتن هرچند وقت یک ‌بار تورهای آنلاین مخصوصی را برای علاقه‌مندان سراسر جهان برگزار می‌کند که از جلسات تعریف داستان گرفته تا نمایش زنده آثار هنری و کارگاه‌های هنرپروری، تجربه‌ای شگفت‌انگیز را به ما ارائه می‌دهد.

3. بهترین موزه های مجازی دنیا؛ موزه بریتانیا

مورد بعدی لیست، رکورد بزرگ‌ترین مکان قرار گرفته در یک فضای بسته را در سرویس استریت ویو گوگل به خود اختصاص داده است؛ موزه بریتانیا (British Museum) در کنار شهرت عظیم خود تالارها و اتاق‌های فوق‌العاده بزرگی دارد که حتی در تعطیلی موزه به دلایلی مانند پاندمی کرونا هم می‌توان به 11 روش گوناگون از آن‌ها دیدن کرد.

مطالعه بیشتر  کشف جدیدی که معمای ساخت اهرام مصر را حل خواهد کرد

معرفی بهترین موزه های مجازی برای بازدید در دوران کرونا

در کنار سرویس گوگل استریت ویو و همچنین امکاناتی که وب‌سایت هنر و فرهنگ گوگل در مورد موزه بریتانیا به ما ارائه می‌دهد، شما می‌توانید با این لینک به تور مجازی موزه بریتانیا دسترسی داشته باشید. توصیه می‌شود که بازدید خود از این مورد موزه های مجازی را از قسمتی گنبد مانندی به نام دیوان عظیم (Great Court) شروع کنید که به نوعی مرکز موزه به حساب می‌آید و سقف شگفت‌انگیز آن از 3212 صفحه شیشه‌ای مجزا ساخته شده است.

4. موزه لوور

موزه لوور (The Louvre) در میان بزرگ‌ترین موزه‌های دنیا قرار دارد و برای اکثر ما ایرانی‌ها، لوور از هر موزه دیگری شناخته‌شده‌تر است.

معرفی بهترین موزه های مجازی برای بازدید در دوران کرونا

تور مجازی لوور فرانسه که منحصرا موزه‌ای مخصوص آثار هنری بوده، به صورت تکه‌هایی از تصاویر و ویدیوها تهیه شده که مهم‌ترین قسمت‌های این موزه شگفت‌انگیز را به ما نشان می‌دهد. توصیه می‌شود که بازدید این مورد لیست موزه های مجازی را از قسمت بیرونی لوور و معماری شگفت‌انگیز ساختمان موزه شروع کرده و سپس به داخل قسمت‌های گوناگون آن سفر کنید. لینک دسترسی به تورهای مجازی لوور اینجاست.

از طرف دیگر برای علاقه‌مندان به فناوری واقعیت مجازی (VR)، در کنار دسترسی به تجهیزات این فناوری می‌توانید با اپلیکیشن “Mona Lisa: Beyond the Glass” سفری منحصر به فرد، به زندگی و آثار شگفت‌انگیز لئوناردو داوینچی داشته باشید.

5. یکی از بهترین موزه های مجازی دنیا در واتیکان

برای کسانی که امکان سفر به کشور واتیکان و بازدید از مجسمه‌ها، نقاشی‌های روی بوم و همچنین نقاشی‌های عظیم دیواری موزه واتیکان (The Vatican Museum) را ندارند، این امکان فراهم شده تا از طریق این لینک، آثار هنری تاریخی و منحصر به فرد هنرمندانی مانند میکل‌آنژ و رافائل را ببینند.

معرفی بهترین موزه های مجازی برای بازدید در دوران کرونا

از این طریق شما می‌توانید به تورهای 360 درجه حیرت‌انگیز موزه واتیکان دسترسی داشته باشید و آثار منحصر به فردی مانند کلیسای سیستین (Sistine Chapel) را از نمایی ببینید که حتی با قرار گرفتن در راهرو کلیسای مورد نظر هم امکان دیدن آن فراهم نمی‌شود.

مطالعه بیشتر  با 10 مورد از مهم‌ترین معبدهای باستانی جهان آشنا شوید

6. موزه گوگنهایم بیلبائو

ساختمان کلی موزه گوگنهایم بیلبائو (The Guggenheim Museum Bilbao) در اسپانیا، به نوبه خود یک اثر هنری به حساب می‌آید؛ این ساختمان توسط هنرمند معروف، فرانک گری (Frank Gehry)، تماما از تیتانیوم و فولاد ساخته شده است و شما می‌توانید با سرویس تورهای مجازی گوگل در وب‌سایت هنر و فرهنگ گوگل در این لینک، به موزه مورد نظر دسترسی داشته باشید.

معرفی بهترین موزه های مجازی برای بازدید در دوران کرونا

مهم‌ترین قسمت دیدنی موزه ساختمان فران گری بوده و بعد از تماشای این اثر هنری شگفت‌انگیز می‌توانید به آثار مدرن و معاصر داخل موزه سر بزنید.

7. موزه ملی استرالیا

آخرین مورد در لیست موزه های مجازی دنیا به پایتخت استرالیا و شهر کانبرا مربوط می‌شود؛ در موزه ملی استرالیا (National Museum Australia) فرهنگ منحصر به فرد این کشور از طریق کلکسیون‌ها، نمایش آثار و رویدادهای گوناگون به نمایش گذاشته می‌شود و دسترسی مجازی به آن از طریق این لینک و یا وب‌سایت هنر و فرهنگ گوگل امکان‌پذیر شده است.

معرفی بهترین موزه های مجازی برای بازدید در دوران کرونا

به علاوه تصاویر و ویدیوهای گوناگون، در وب‌سایت موزه ملی استرالیا قسمتی مخصوص پرورش مهارت‌های هنری کودکان وجود دارد که در کنار آموزش پروژه‌های هنری کوچک و لذت‌بخش، به کودکان ما این اجازه را می‌دهد که با کمترین امکانات، خلاقیت و تبع هنری خود را پرورش دهند.

البته این تمام ماجرا نیست و لیست ما با رسیدن به موزه استرالیا به آخر نمی‌رسد؛ تقریبا تمامی موزه‌های بزرگ جهان مجموعه‌ای از تصاویر و ویدیوهای گوناگون را از آثار خود تهیه کرده و بر روی وب‌سایت رسمی موزه یا وب‌سایت هنر و فرهنگ گوگل قرار داده‌اند که با داشتن دسترسی به اینترنت می‌توانید از دیدن آثار موزه‌های مورد علاقه خود لذت ببرید.

به علاوه، امکانات واقعیت مجازی و مسافرت‌های آنلاین هم بیشتر از گذشته در دسترس ما قرار گرفته‌اند تا اگر علاقه شدیدی به دیدن آثار هنری و تاریخی گوناگون در موزه‌ها نداریم، از طریق تورهای مجازی و امکانات آنلاین دیگر در دوران خانه‌نشینی و قرنطینه پاندمی کووید 19 سر خود را به شکلی گرم‌ کنیم.

منبع :makeuseof

در صورت نیاز می توانید از خدمات ما در مجموعه شرکت ساختمانی سیما سازه دیدن کنید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره املاک در سراسر ایران، با کارشناسان سیما سازه تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *