چگونه قیمت هر ماشین آجر را محاسبه می کنند ؟

این مطلب برای اولین بار درسیما سازه منتشر شده:

آجر فشاری :

این محصول را با نام های زبره ، آجر گری ، توپر ، دستی ، معمولی نیز میشناسند. برای یک محصول عالی باید از خاک رس مرغوب الک شده استفاده نمود خاک رس با استفاده از قالب ، خشت زنی کرده و در نهایت محصول به دست آمده را به کوره های داغ منتقل می کنند.
قبل از پخت باید محصول را در دمای ۲۰۰ درجه خشک نمود بعد از این مرحله دما تا ۶۵۰ درجه بالا می رود محصول تبلور آب را از دست داده و مستحکم می شود این نکته را در نظر داشته باشید هرچه حرارت پخت بالاتر رود استحکام و چسبندگی مواد بیشتر می شود .

محاسبه سریع قیمت هر ماشین آجر

قیمت این محصول با توجه به نوع مواد استفاده شده و مراحل ساخت و پخت بسیار متغیر است و همچنین قیمت خرید تنی و عددی این محصول بسیار تفاوت دارد چرا که هر تن از این محصول حدودا ۴۵۰ تا ۵۰۰ عدد آجر می باشد اما خرید آجر به صورت تکی در ابتدا باید مقدار خریداری شده را تقسیم بر وزن هر عدد از این کالاها نماییم تا تعداد محصولات بدست آید و سپس نرخ هر تن از این محصولات را تقسیم بر تعداد آجر به دست آمده می کنند به این صورت قیمت آجر هر عدد آجر را محاسبه می نمایند.

قیمت آجر فشاری :

به طور متوسط به ازای هر تن آجر فشاری حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ تومان می باشد پس از محاسبه نرخ این محصول کاربردی باید هزینهٔ حمل بار آن هم در نظر گرفته شود. هر کامیون ده چرخ قابلیت حمل ۱۵ تن آجر فشاری را دارا می باشد.

آجر دکوراتیو :

مطالعه بیشتر  راهی سریع و آسان در شناخت انواع آجر

آجر دکوراتیو محصول کاربردی در صنعت ساختمان سازی می باشد و همچنین در زیر مجموعهٔ آجر های نسوز نیز قرار دارند به دلیل طرح های متنوع این محصول در فضا های داخلی و خارجی به منظور زیبا سازی ساختمان ها به کار برده می شود متریال این محصول محبوب شامل خاک های نسوز ، پوکه های صنعتی ، انواع مختلفی از مواد معدنی اکسید آهن و اکسید کروم و انواع مواد پلیمری این محصول در طرح های متفاوت ساخته شده و در بازار عرضه می گردد لازم به ذکر است به دلیل تنوع بسیار زیاد این محصول ، نمونه ای از این محصولات برای استفاده در فضای خارجی ساختمان ها استفاده می شوند که دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و رطوبت می باشند و هیچ گونه دچار تغییر حالت و تغییر رنگ نمی شود و رنگ ثابتی را به خود دارد و همچنین در برابر باران های اسیدی از خود مقاومت نشان داده و دوست دار محیط زیست می باشد.

نرخ هر عدد از آجر دکوراتیو :

قیمت هر عدد از آجر های دکوراتیو از ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ تومان می باشد اما باید توجه کرد که نرخ محصولات دکوراتیو معمولا به صورت متری محاسبه می گردد.

آجر قزاقی :
دلیل نامگذاری بر روی این محصول به زمان قزاق ها باز می گردد که در دوران قدیم از این نوع آجر استفاده می کردند به صورتی که در بنا های قدیمی از این نوع آجر را مشاهده می کنید طاق کسری و مسجد جامع اصفهان و یزد نمونه ای از این محصول می باشند .

قیمت آجر قزاقی :
نرخ هر عدد آجر های قزاقی ۲۶۰۰ الی ۱۵۰۰۰ تومان می باشد .

آجر نما :
آجر نما یکی از محبوب ترین مصالح در صنعت ساختمان سازی می باشد جنس مواد اولیه ای که در این محصول استفاده می شود باید استحکام و مقاومت فراوانی در برابر گرما و رطوبت و نفوذ داشته باشد این مصالح به دلیل تنوع رنگ باعث شده تا طرفداران زیادی را به خود جذب کند به دلیل استفاده از مواد نانو در ساخت این محصول سبب شده تا در برابر شرایط محیطی مقاوم باشد گرچه که این محصول به خودی خود دارای مقاومت فشاری می باشد .

مطالعه بیشتر  امکانات هوشمند سازی ساختمان

قیمت آجر نما :
نرخ قیمت هر عدد از آجر های نما بسته به رنگ و ابعاد آن از ۱۰۰۰ الی ۳۰۰۰ تومان می باشد.

آجر نسوز :
آجر نسوز یکی دیگر از متنوع ترین محصولات در صنعت ساختمان سازی می باشد که این تنوع را می توان در رنگ های قرمز ، پرتقالی ،‌ شاموتی ، سفید ، مشکی و… و همچنین در بافت های متفاوت کرکره ای ، ساده ، کامل ، تایل و… مشاهده نمود.

جالب است بدانید به دلیل وجود مواد سیلیس ، اکسید آلومینیوم و آهن در پخت این محصول سبب شده است که نمک موجود در این محصولات صفر باشد و شوره نزند.

آجر نسوز را چگونه محاسبه می کنند ؟
برای محاسبات دقیق تعداد آجر های نسوز اولین گام باید سطحی که قرار است پوشانده شود را محاسبه کنیم سپس باید هر متر مربع را به تعداد محصولات هر متر تقسیم نمود توجه داشته باشید در هر متر مربع ۵۰ عدد آجر از نوع اساندارد استفاده می شود.

قیمت آجر نسوز :
قیمت هر عدد از آجر نسوز ۲۴۵۰ الی ۴۰۰۰ تومان می باشد.

آجر سفال :
این محصول به دلیل وزن نسبتا سبکی که دارد باعث سرعت بخشیدن در صنعت ساختمان سازی و از همه مهم تر باعث سبک شدن ساختمان می شود.

قیمت آجر سفال :

آجر سفال بسته به کیفیت ، ابعاد و فوم دار یا ساده بودن معمولا نرخ هر عدد از این محصول ۱۴۰۰الی ۱۰۰۰۰ تومان می باشد.

آجر رسی :
آجر رسی با توجه به متریال هایی که به خود اختصاص داده است و همچنین نحوه تولیدات گوناگون برخی از این محصولات به عنوان مصالح کاربردی جهت پر کننده ها می باشند و بعضی دیگر از این نوع محصولات به عنوان ظاهر زیبا و مقاوم بالای که دارند جهت نماسازی به کار می روند و بعضی دیگر از این آجر ها نیز در فضاهایی که در معرض یخبندان مورد استفاده قرار می گیرند و گروهی دیگر از این محصولات نیز برای کف ساختمان ها کاربرد دارد .

مطالعه بیشتر  درآمد هوشمند سازی ساختمان

قیمت آجر رسی :
قیمت هر عدد آجر رسی ۱۰۰۰ الی ۸۰۰۰ تومان می باشد .

آجر مهندسی :
این نوع از محصولات به دلیل زیبایی استفاده نمی شوند بلکه به سبب مقاوم بودن در برابر فشار و جذب کم آب به کار برده می شوند کاربرد این محصول در مسیر های مقاوم در برابر رطوبت و آب منهول ها و فاضلاب ها و … می باشد .

قیمت آجر مهندسی :
قیمت هر عدداز این محصول به طور تقریبی ۳۵۰۰ الی ۸۰۰۰ تومان می باشد.

این نوشته چگونه قیمت هر ماشین آجر را محاسبه می کنند ؟ برای اولین بار ظاهر می شود در سیما سازه (simasaze.ir).

سیما سازه یکی از بزرگترین هلدینگ های فعال ایران در زمینه ساخت و ساز است که خدماتی از جمله تغییر کاربری اراضی اصفهان، تفکیک اراضی اصفهان، مشارکت در ساخت اصفهان، تهاتر ملک اصفهان، رفع حکم تخریب اصفهان، تفکیک اراضی اصفهان، اخذ پروانه اصفهان، اخذ سند اصفهان را ارائه می دهد.

امتیاز شما به خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *